Rok Szkolny 2011/2012

Rok Szkolny 2011/2012

Turniej Rowerowy ,, Bezpieczna droga – Krosno 2012”

Dnia 29.05.2012 r. w Hali Sportowo Widowiskowej w Krośnie odbył się Turniej Rowerowy Bezpieczna droga – Krosno 2012”.

Jego pomysłodawcą i koordynatorem był nauczyciel wychowania fizycznego ZSP Nr 2 w Krośnie pan Krzysztof Gierlasiński, a współorganizatorami: Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie, Gmina Krosno i Automobilklub Małopolski w Krośnie.

Patronat Honorowy turnieju objął pan Piotr Przytocki – Prezydent Miasta Krosna.

Celem turnieju była poprawa bezpieczeństwa na drodze poprzez popularyzowanie zasad i przepisów ruchu drogowego, popularyzowanie roweru jako środka transportu a także rekreacji i sportu oraz doskonalenie techniki jazdy.

Turniej miał charakter jednoetapowy, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych  oraz gimnazjaliści. Stanowili oni oddzielne drużyny, z odrębną  klasyfikacją.

Każdy uczestnik rozwiązywał test teoretyczny składający się z 25 pytań oraz wykonywał  zadanie praktyczne na torze rowerowym, ustawionych przez organizatora.

Patronat medialny objęli: Agencja Produkcji Radiowej Telewizyjnej i Wydawniczej OBIEKTYW, Tygodnik ,,Nowe Podkarpacie”, Portal Krosnocity.pl, Radio RFM MAXXX,  Krośnieński Portal Internetowy krosno24.pl, Dziennik ,,Super Nowości oraz Tygodnik ,,Nasz Głos”

W czasie trwania turnieju organizatorzy przygotowali różne atrakcje między innymi: stoiska fryzjersko – kosmetyczne, carvingu, gastronomiczne (ZSP Nr 2 Krosno), a program uświetniły występy cheerliderek  Podczas zawodów zorganizowano konkurs dla publiczności, który polegał na pokonaniu toru rowerowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali gadżety rowerowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Krośnie a najlepsze trzy osoby liczniki rowerowe ufundowane przez pana Marka Wronę właściciela Salonu Rowerowego ARKUS w Krośnie.

W czasie trwania turnieju rozdawane były bezpłatne bilety, które wzięły udział w losowaniach cennych nagród ufundowanych przez Firmę Komputerową ,,Infores”, oraz Pana Antoniego Chudego - Handel Hurtowy i Detaliczny ,,AGET”

Klasyfikacja końcowa turnieju

Szkoły podstawowe - zespołowo