Rok Szkolny 2011/2012
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2011/2012

IV Ogólnopolskie Manewry Forteczne

W dniach od 28 maja do 1 czerwca uczennice klas IW oraz IIW: Karolina Gajda, Elżbieta Chuda, Patrycja Półchłopek, Maria Czaja i Katarzyna Czaja pod opieką wychowawcy ŚHP Magdaleny Czelnej wzięły udział w IV Ogólnopolskich Manewrach Fortecznych. Organizatorem imprezy była Podkarpacka Wojewódzka Komenda OHP. Bazą Manewrów na które przybyło ponad 200 uczestników z całej Polski był Ośrodek Szkolenia Górskiego w Trzciańcu.

Podczas pierwszego dnia młodzież wzięła udział w wycieczce po Bieszczadach, przepłynęła statkiem po Jeziorze Solińskim oraz wyszła na połoninę Wetlińską. Głównym punktem programu Manewrów była jednak Olimpiada Szwejkowska , czyli konkurencje sportowo – rekreacyjne tj: „Rekrut w kuchni” (obieranie ziemniaków na czas), „Rekrut na biwaku” (rozkładanie namiotu), „Rekrut błyskawica” (sznurowanie buta żołnierskiego na czas), „Rekrut na wycieczce”(pakowanie plecaka żołnierskiego), „Porządny rekrut” (ubieranie stroju żołnierskiego), „Celne oko” (strzelanie do tarczy), „Rzut butem żołnierskim na odległość” i „Przeciąganie liny”. Uczennice naszej szkoły wraz ze swoją drużyną reprezentowały Województwo Podkarpackie i w klasyfikacji ogólnej zajęły II miejsce.

Do pozostałych atrakcji Manewrów należało zwiedzanie Fortu XII „Werner” w Żurawicy, przejażdżka wyciągiem krzesełkowym w Przemyślu, zjazd torem saneczkowym, paintball oraz pokaz sprzętu bojowego w przemyskiej jednostce wojskowej.

Patronat nad imprezą sprawowali: Marszałek Województwa Podkarpackiego Mirosław Karapyta oraz Prezydent Miasta Przemyśla Robert Choma.

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.