Rok Szkolny 2013/2014
D Z I E Ń   O T W A R T Y   2 0 1 9
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Apel z okazji Świąt Bożego Narodzenia
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup 2018
Przy deserze o Niepodległej
X-lecie Szkolnego Klubu Honorowych Dawców Krwi
Konkurs kelnerski
XVII Wojewódzki Turniej Fryzjerski

dzien otwarty patronat2019

Rok Szkolny 2013/2014

Uczennice Klasy II F z wizytą w CDS

W dniu 13.02.2014r. grupa uczennic klasy IIF wraz z wychowawcą  ze Środowiskowego Hufca Pracy, udała się do Centrum Dziedzictwa Szkła.

Najciekawszą atrakcją dla młodzieży była możliwość obejrzenia na żywo procesu produkcji szkła a niektórzy z uczestników mogli sami spróbować trudnej sztuki jego wydmuchiwania. Zwiedzanie CDS było okazją aby spotkać i podejrzeć pracę artystów zajmujących się obróbką i zdobieniem wyrobów szklanych – grawerowaniem, malowaniem, tworzeniem szklanych figurek oraz witraży. Jednym z punktów w programie zwiedzania CDS była projekcja filmu, który ukazał historię hutnictwa od starożytności aż do czasów współczesnych.  Młodzież zwiedziła również  czasową wystawę prac Czesława Zubera – jednego z najważniejszych na świecie współczesnych artystów – szklarzy. Jego prace to bryły, malowane i grawerowane, przedstawiające abstrakcyjne, futurystyczne postacie i wzory w neonowych kolorach.

Ostatnim etapem zwiedzania były piwnice przedprożne, gdzie w zabytkowych pomieszczeniach przedstawione są eksponaty szklane wybitnych artystów.

Dla uczestników młodzieży było to popołudnie pełne niezapomnianych wrażeń oraz lekcja lokalnej historii miasta w którą na stałe wpisał się przemysł hutniczy.

BRANŻOWA SZKOŁA I STOPNIA

branzowa2019

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Gościmy

Odwiedza nas 45 gości oraz 0 użytkowników.