Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Narodowe czytanie

5 września w naszej szkole uczniowie klasy IV TG wzięli udział w akcji Narodowe Czytanie, której patronuje Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski.
W tym roku Prezydent zachęcał do czytania ,,Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

Uczniowie zgromadzili się w pracowni polonistycznej, a każdy miał ze sobą egzemplarz ,,Potopu” własny lub wypożyczony z biblioteki szkolnej. Szkolne czytanie poprzedzone zostało wygłoszeniem referatów  przygotowanych przez uczniów na temat: ,,Geneza ,,Potopu” H. Sienkiewicza” oraz ,,Historia, a mit w ,,Potopie” H. Sienkiewicza”. Akcję Narodowego Czytania w szkole rozpoczęła pani dyrektor Ewa Starowiejska, następnie fragmenty powieści czytali uczniowie. Uczestnicy ze skupieniem słuchali słów zapisanych wiele lat temu na kartach ,,Potopu” przez H. Sienkiewicza. Akcji towarzyszyła wystawa różnych wydań ,,Trylogii” oraz plakat reklamujący Narodowe Czytanie. Młodzież, która przyniosła własne egzemplarze książki, mogła je opatrzyć stemplem otrzymanym przez szkołę. Mamy nadzieję, że w następnym roku uda się nam zaangażować większą liczbę uczniów.

Organizatorzy: Małgorzata Płatek, Piotr Płatek