Rok Szkolny 2014/2015
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2014/2015

Światowy dzień życzliwości i pozdrowień

Bądź pozytywnie nastawiony do świata - to motto, które 21 listopada 2014 ogarnęło całą szkołę ZSP nr 2 w Krośnie.

Szkolne Koło Wolontariatu, pod opieką p. Grażyny Litwin i we współpracy z wychowawczyniami HP 9-10 Krosno Ireny Ziobro i Doroty Wais- Mikosz, zorganizowało Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Wspomniane wcześniej słowa przewodnie pochodziły z przygotowanego na tę okoliczność Dekalogu Człowieka Życzliwego, który został wywieszony na honorowym miejscu i zachęcał do włączenia się w wyjątkowe obchody tego dnia.

A działo się tego dnia wiele :
• w bibliotece została wyłożona Wielka Księga Życzliwości, do której wpisywali swoje miłe słowa wszyscy chętni, na czele z panią dyrektor,
• na drzwiach każdej klasy zawisły kolorowe kartki, zawierające sentencje nawiązujące do życzliwości,
• kolorem królującym tego dnia był niebieski. Osoby, które miały jakąkolwiek część garderoby w tym kolorze, mogły liczyć na szczególną przychylność nauczycieli w kwestii odpytywania,
• każdy mógł zabrać ze sobą uśmiech - wystarczyło oderwać karteczkę i od razu uśmiech przenosił się z papieru na twarz!
• Największą furorę zrobiła jednak Poczta Pozdrowień. Od rana w wyznaczonym miejscu stała, odpowiednio opisana, skrzynka pocztowa, obok spoczywały kartki. Każdy mógł wrzucić do skrzynki pozdrowienia w dowolnej ilości. Popularność przerosła wszelkie oczekiwania, już na dużej przerwie zabrakło kartek, natomiast nikogo to nie zniechęciło - w ruch poszły kartki wyrywane z zeszytów i notatników. Życzenia te zostały odczytane przez radiowęzeł. Tym samym inny punkt z Dekalogu Człowieka Życzliwego - Często się uśmiechaj- zyskał nowy wymiar.
Bycie życzliwym - to nie tylko potrzeba chwili, ta wartość powinna mieć odzwierciedlenie w codziennym życiu- oto przekaz, który otrzymała społeczność szkoły.
Aż ciśnie się na usta komentarz - chwilo, trwaj!

 

 

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 58 gości oraz 0 użytkowników.