Rok Szkolny 2014/2015

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów AKTUALNOSCI/mistrz_lepienia_pierogów_IV oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Rok Szkolny 2014/2015

Mistrz lepienia pierogów IV

Dnia 26 lutego 2015 roku w naszej szkole odbywała się czwarta edycja turnieju dla gimnazjalistów „Mistrz lepienia pierogów".

Do udziału zgłosiło się 7 drużyn z następujących szkół:

• Miejski Zespół Szkół nr 1 w Krośnie – Gimnazjum nr 2,
• Miejski Zespół Szkół nr 5 w Krośnie – Gimnazjum nr 1,
• Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie,
• Zespół Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu,
• Zespół Szkół – Gimnazjum im. Edmunda Łozińskiego w Potoku,
• Zespół Szkół Miejskich nr 5 w Jaśle,
• Publiczne Gimnazjum im. Stanisława Gałuszki w Przybówce.

Turniej odbywał się w pracowni gastronomicznej, w której na uczestników czekały odpowiednio przygotowane wcześniej stanowiska pracy. Każda drużyna miała do dyspozycji niezbędne do wykonania zadania produkty (farsz do pierogów ruskich, ciasto) i sprzęt. Zawodnicy mieli za zadanie w jak najkrótszym czasie wykonać gotowy produkt czyli pierogi. Ocenie podlegały nie tylko czas poświęcony na wykonanie zadania i liczba pierogów, ale także ich jakość. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała czteroosobowa komisja: pani wicedyrektor Agata Betlej, pani Halina Szpiłyk, pani Dorota Hedesz, pani Małgorzata Frączek, która cały czas przyglądała się zmaganiom.
Udział w konkursie wzbudził w uczestnikach wiele emocji i dostarczył niezapomnianych wrażeń. Gimnazjaliści stwierdzili, że pobyt w naszej szkole będą wspominać z przyjemnością, a udział w konkursie ocenili jako dobra zabawę.

Zwycięzcami konkursu zostali reprezentanci:
- I miejsce – Sylwia Sysak i Agnieszka Lelko reprezentantki Gimnazjum im. Jana Pawła II w Zręcinie
- II miejsce – Ilona Stefańska i Monika Typrowicz reprezentantki Zespółu Szkół im. Aleksandra Fredry w Odrzykoniu,
- III miejsce – Monika Pelczar, Natalia Such reprezentantki Miejskiego Zespółu Szkół nr 1 w Krośnie – Gimnazjum nr 2.

Dla wszystkich zawodników ufundowano nagrody i dyplomy.

W czasie trwania konkursu w pracowni obsługi konsumenta przyjmowano gości różnymi ciastami oraz kawą z dodatkami parzoną na wiele sposobów. Uczniowie klasy ITŻ przygotowali stoły okolicznościowe: ,,Lawendowe marzenie”, ,,Wiosenna gra kolorów”, ,,Odcienie miłości”. ,,Cavingowy bukiet warzywny”.

Organizatorami konkursu były: H. Szpiłyk, A. Kustroń, A. Gonet.
W przygotowaniach i przebiegu konkursu pomagali uczniowie następujących klas: II TŻ – Szymon Bożek, Sebastian Rygiel, Piotr Pańczuk, Marlena Drozdalska, Edyta Starowiejska, Magdalena Grzyb, Karolina Zadrożna, I TŻ – Natalia Tłuściak, Anna Karpiesz, Kamila Płoszaj, Klaudia Zbylut, Justyna Raś.
Uczestnicy konkursu obiecali, że wrócą za rok!

{gallery width=50, height=50}/AKTUALNOSCI/mistrz_lepienia_pierogów_IV{/gallery}

Więcej zdjęć na naszym koncie w serwisie flickr. Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku z konkursu.