Rok Szkolny 2014/2015

Rok Szkolny 2014/2015

Wojewódzki Turniej - Najlepszy uczeń w zawodzie fryzjer

awangardaPo raz kolejny, bo już 14 Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie był gospodarzem i organizatorem we współpracy z Cechem Rzemiosł Różnych w Krośnie Wojewódzkiego Turnieju Fryzjerskiego pod hasłem „Hiszpańska awangarda”. O tytuł najlepszego ucznia w zawodzie rywalizowało 14 uczennic z siedmiu szkół województwa podkarpackiego.

• Natalia Czekańska i Danuta Sabat z Zespołu Szkół Usługowych i Spożywczych w Jaśle;
  • Dominika Ważycka i Anna Barzyk z Zespołu Szkół Nr 5 w Sanoku;
  • Aleksandra Półćwiartek i Agnieszka Adamiec z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa;
  • Eliza Szczepan i Paulina Kościółek z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie;
  • Samanta Wendel i Diana Pacyniak z Zespołu Szkół Usługowo – Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu;
  • Elena Bębnik i Małgorzata Kornaga z Zespołu Szkół w Lubaczowie;
  • Elżbieta Hap i Patrycja Skowron z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.
  •
  • Turniej wojewódzki składał się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej uczestniczki konkursu musiały uporać się z testem opracowanym w oparciu o obowiązujący program z zakresu kwalifikacji A.19, a w części praktycznej uczestnicy pracujący      na modelkach, w ciągu 120 minut trwania konkursu mieli za zadanie wykonać upięcie z włosów wzorowane na modzie i kulturze hiszpańskiej. Uczestnicy zobowiązani byli również do przygotowania pełnej stylizacji modelki – stroju oraz makijażu zgodnie z tematyką.Etap praktyczny turnieju odbywał się w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza. Podczas trwania konkursu odbył się występ pary tanecznej Patrycji Stasz i Kamila Ziajki prezentujących tańce latynoamerykańskie. Para swoje pasje taneczne rozwija w formacji tańca towarzyskiego (aktualni mistrzowie Polski). Reprezentują oni zespół tańca „GRACJA” w Krośnie prowadzony przez Państwa Halinę i Andrzeja Orszulaków.
  •
  • Popisy młodych „mistrzów grzebienia” oceniała komisja konkursowa w składzie:

- Przewodnicząca Pani Justyna Bogacz-Zając – przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Rzeszowie

- Z-ca przewodniczącego Pani Ewa Starowiejska – Dyrektor ZSP Nr 2 w Krośnie

- Pani Stanisława Samborska – mistrz w zawodzie fryzjer

- nauczyciele zawodu ze szkół biorących udział w turnieju.

Komisja konkursowa typując poszczególne miejsca brała pod uwagę: organizację stanowiska oraz higienę i bezpieczeństwo pracy, artyzm i kreatywność w tworzeniu fryzury, estetykę wykonania i czystość pracy, wykazanie się umiejętnościami objętymi tematem Turnieju, efekt końcowy - pełny wizerunek modelki pod względem spójności fryzury, makijażu, oraz ubioru modelki zgodnie z tematem.

Klasyfikacja:

I miejsce Agnieszka Adamiec z Zespołu Szkół Techniczno - Weterynaryjnych w Trzcianie /Rzeszowa

II miejsce Samanta Wendel z Zespołu Szkół Usługowo - Hotelarskich i Gastronomicznych w Przemyślu

III miejsce Eliza Szczepan z Zespołu Szkół Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rzeszowie

Wyróżnienie otrzymała Elżbieta Hap z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Krośnie.

Efekty talentu i pracy uczniów zachwyciły wszystkich gości zaproszonych na konkurs. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów i sponsorów. Serdeczne podziękowania składamy na ręce wszystkich sponsorów, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy: Prezydent Miasta Krosna, Cech Rzemiosł Różnych w Krośnie, Firma Handlowa Czesława Kosiek, Salon Fryzjerski Agata Gierlach, Salon Fryzjerski Iwona Kubisiak, Firma Handlowa „BEDAR” Bernadeta Wacławska, Cukiernia Krzysztof Buczek, AXEL – Bogdan Preisner, Foto Ekspres Busz, Małgorzata Subik.

Opracowała: Danuta Gnap

Więcej zdjęć znajduje się tutaj