Rok Szkolny 2014/2015
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2014/2015

Jarmark Franciszkański

jarmark 2015W łączności z Męczennikami z Peru
Jarmark Franciszkański już na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych Krosna. 14 czerwca 2015 r. po raz ósmy Ojcowie Franciszkanie szeroko otworzyli bramy klasztoru i zagościli na placu przy ul. Franciszkańskiej - Krośnieńskim Małym Rynku.

Tegoroczny Jarmark przeżywaliśmy w radości, wspominając rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Murkowej i oczekując na beatyfikację Męczenników z Peru. Uroczystego otwarcia dokonali biskup Stanisław Jamrozek i ojciec gwardian Krzysztof Janas.
Jak zwykle organizatorzy zadbali o coś dla ciała i coś dla ducha. Odwiedzający mieli okazję poznać ciekawe opowieści misyjne wyśpiewane i opowiedziane przez Ojca Ryszarda, który przez wiele lat pełnił posługę misyjną w Ameryce Południowej.
Według receptury Ojca Ryszarda młodzież Naszej Szkoły pod okiem pani Haliny Szpiłyk i Agnieszki Gonet przygotowała potrawy misyjne: zupę orzechową (z orzeszków ziemnych) sopa de maní, zupę paragwajską z kukurydzy sopa paraguaya de maiz oraz pyszne desery: krem z jajka - flan de huevo , peruwiański pudding ryżowy arroz con leche peruano.
Na wielbicieli kuchni polskiej czekał chleb ze smalcem i ogórkiem, proziaki, oraz grillowana kaszanka z kapustą kiszoną, kiełbasa oraz pieczarki z serem mocarella. Dla dbających o linię przygotowano małe przekąski typu finger-food czyli coś na jeden kęs.
Na spragnionych czekały orzeźwiające i pełne witamin koktajle i lemoniady ze świeżych owoców i warzyw przygotowane przez uczniów naszej szkoły, a w „Kawiarence Murkowej" kawa i herbata również serwowana przez młodzież
Każdy mógł wesprzeć misje, kupując pamiątki z krajów misyjnych oraz „kota w worku" i koty klamkowce. Dla fanów piłki nożnej został zorganizowany turniej piłkarzyków o różę Matki Bożej Murkowej, którą otrzymali zwycięzcy, a wszyscy gracze i kibice mogli delektować się pysznym tortem w kształcie boiska sportowego ufundowanym przez Cukiernię „Jagusia" w Krośnie. Młodsi amatorzy sportu mogli zmierzyć się w sztafetowym biegu przełajowym „Kurierzy misyjni" - był to bardzo emocjonujący bieg, a nasi młodzi kurierzy w sportowym duchu walki i zdrowej rywalizacji (nie obyło się bez dogrywki) pokazali nam, że „taki duży, taki mały może świętym być".
Dla wszystkich dzieci, przez cały czas trwania Jarmarku otwarty był „Salon piękności - bajkowe metamorfozy" - prowadzony przez młodzież Naszej Szkoły.
Oj działo się, działo..., a to wszystko dzięki zaangażowaniu wielu osób. W organizację i obsługę Jarmarku z naszej szkoły włączyli się:
pani dyrektor Ewa Starowiejska, Wiloetta Lenik - sprzedaż kota w worku,
pani Małgorzata Płatek - szycie, zdobienie z młodzieżą z SU kota klamkowca oraz sprzedaż kota w worku i kota klamkowca,
pani Halina Szpiłyk, Agnieszka Gonet - przygotowanie i sprzedaż potraw misyjnych, przekąsek fingerfood i przygotowanie potraw na grilla,
pani Anna Kustoń - szycie kotów klamkowców, przygotowanie i sprzedaż koktajli i lemoniad oraz obsługa kawiarenki i stoiska gastronomicznego,
panowie Wiesław Wójcik, Krzysztof Gierlasiński, Piotr Płatek, Hubet Wilk - przeprowadzenie turnieju piłkarzyków,
pani Małgorzata Ciereszyńska, Wojciech Bazan - spikerzy,
pani Aneta Nowotyńska - obsługa salonu fryzjerskiego
pomoc techniczna: panowie Piotr Płatek i Paweł Cisoń,
pani Barbara Lągawa-Dereń - przygotowanie napisu „Salon piękności...",
pan Krzysztof Gierlasiński - użyczenie sprzętu do przeprowadzenia biegu z przeszkodami,
pani Grażyna Litwin - pomoc w organizacji i przeprowadzeniu Jarmarku, przygotowanie i obsługa toru przeszkód „Kurierzy Misyjni", szycie kota klamkowca, przygotowanie „Kota w worku", wykonanie dyplomów, przepisów i opisów na Jarmark.
Młodzież: Bartłomiej Bielawa, Sylwia Suszek, Natalia Zajchowska, Elżbieta Polakowska - obsługa grilla, Joanna Ekiert - malowanie twarzy, Alicja Motyka - czesanie fryzur, Natalia Tłuściak, Kamila Płoszaj, Anna Karpiesz, Elżbieta Polakowska, Diana Borek, Klaudia Hejnar, Brygida Leśniak, Daria Wierdak, - obsługa stoiska gastronomicznego i kawiarenki, Paulina Ochał - jazda rikszą i sprzedaż „Kota w worku", Renata Marszałek i Justyna Młocek - promowanie Jarmarku.
Wszystkie pozyskane z Jarmarku pieniądze zostaną przeznaczone na misje w Pariakoto w Peru - w dniu beatyfikacji franciszkanów o. Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka

opracowała: Grażyna Litwin (opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza)

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 42 gości oraz 0 użytkowników.