Rok Szkolny 2014/2015
Dzień Otwarty
„Pierwsze kroki w zawodzie”
XVI edycja Wojewódzkiego Turnieju o Tytuł „Najlepszego Ucznia w Zawodzie Cukiernik”
Fabryka Piernika
Szpetnar Cup
Przy deserze o Niepodległej

Rok Szkolny 2014/2015

KrosnoGra 2015

KrosnoGra 2015Największą mądrością jest umieć jednoczyć, nie rozbijać. /kard. Stefan Wyszyński/

W dniu 14 czerwca 2015 r. juz po raz czwarty w ramach Dni Krosna na głównej płycie rynku odbyła się KrosnoGra. Czternaście czteroosobowych drużyn zmierzyło się z zadaniami przygotowanymi przez Stowarzyszenia i Organizacje Pozarządowe.

Zawodnicy musieli wykazać się wiedzą i umiejętnościami z wielu dziedzin życia by im sprostać. Dziewięć przystanków gry rozlokowanych na terenie kompleksu staromiejskiego zorganizowały:

Przystanek I                  Krośnieński Uniwersytet Trzeciego Wieku – quiz wiedzy „wszelakiej”

Przystanek II                Krośnieński Klub Szachowy „Urania” – symultana szachowa i warcabowa

Przystanek III               Automobilklub Małopolski przy współudziale Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krośnie – quiz wiedzy dotyczącej ruchu drogowego oraz test zderzeniowy na symulatorze zderzenia czołowego. Dla zainteresowanych udostępniono slalom z przeszkodami przy użyciu alkogogli.

Przystanek IV               Polski Związek Krótkofalowców Oddział Podkarpacki w Krośnie ‑ test z umiejętności nawiązywanie łączności przez RADIO

 Przystanek V              Polski Związek Niewidomych - zadania wprowadzające do świata ludzi niewidzących tj. tor orientacji przestrzennej składający się z dwóch części: pierwszej - niewidomy w tłumie ludzi i drugiej - kilka minut z życia niewidomego, który wybrani przez drużynę zawodnicy pokonywali z zawiązanymi oczami
oraz rzut do celu, również z zawiązanymi oczami

Przystanek VI               Ochotnicza Straż Pożarna „Białobrzegi” – konkurencje z hydronetką – trafianie do celu

Przystanek VII             Lokalna Organizacja Turystyczna „Beskid Niski” – quiz wiedzy dotyczący atrakcji turystycznych ziemi krośnieńskiej,

Przystanek VIII            Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Krośnie ‑ bieg na orientację

oraz

Przystanek specjalny     Fundacja dla sztuki Artystyczne podcienia III -   nietypowa pracownia projektowa

Pierwsze miejsce zdobyła drużyna  reprezentująca Krośnieński Uniwersytet III Wieku - Starszaki, drugie miejsce  zawsze gotowi do działania strażacy z OSP Głowienka, trzecie ex aequo  młodzież z Miejskiego Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 - Czternastka i drużyna reprezentująca Krośnieńską Bibliotekę Publiczną - A kto jak nie my.

Jednak zwycięzcami są wszystkie drużyny, bo po raz kolejny dzięki wspaniałej postawie zawodników oraz ogromnemu zaangażowaniu organizacji pozarządowych i stowarzyszeń, Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych w Krośnie oraz Naszego Szkolnego Klubu Wolontariusza mogliśmy poznać m.in. świat ludzi niepełnosprawnych, bariery na jakie w codziennym życiu napotykają oraz przekonać się, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi uczestnika życia społecznego. To osoby, które osiągają sukcesy, zdobywają tytuły mistrzowskie - każdy mógł zmierzyć się z dwukrotną mistrzynię Polski w warcabach 100-polowych. Barwne stroje uczestników, poczucie humoru, profesjonalnie przygotowane stoiska, różnorodne formy promocji działań organizacji i piękna pogoda stworzyły wspaniały klimat imprezy i przyciągnęły na rynek wielu mieszkańców, którzy z zainteresowaniem poznawali organizacje pozarządowe działające na terenie Krosna.

Grażyna Litwin - opiekun Szkolnego Klubu Wolontariusza ZSP nr 2 w Krośnie

 


Więcej zdjęć na naszym koncie na flickr.com

Dziennik elektroniczny

idziennik logo

W przypadku braku możliwości zalogowanie się na indywidualne konto iDziennika, proszę zapoznać się z tymi informacjami.

Projekty EFS

Odwiedza nas 170 gości oraz 0 użytkowników.