Aktualności
Zakończenie roku szkolnego
Rekrutacja 2026/2027
Podziękowanie
Nasza szkoła otrzymała podziękowanie za udział w projekcie „Badanie skuteczności selektywnej zbiórki odpadów w krośnieńskich szkołach”. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tej wartościowej inicjatywie promującej postawy proekologiczne i świadome gospodarowanie odpadami.
Dziękujemy organizatorom – Centrum Aktywności Młodzieży, Krośnieńskiemu Holdingowi Komunalnemu oraz Wydziałowi Gospodarki Odpadami – za możliwość udziału w projekcie.
Razem dbamy o środowisko!
Program stypendialny Urzędu Miasta Krosna
Stawiasz na rozwój? Sięgnij po stypendium! Dobre oceny, zaangażowanie w naukę zawodu i chęć zdobywania nowych doświadczeń mogą się opłacić!
Rusza nowy program stypendialny skierowanym do uczniów techników oraz szkół branżowych I stopnia. Uczniowie mogą liczyć na finansowe wsparcie w wysokości nawet do 1000 zł brutto miesięcznie. Co ważne, pod uwagę nie będą brane dochody rodziny, a wyłącznie wysokie wyniki w nauce i zaangażowanie zawodowe.
Szczegóły dotyczące programu stypendialnego, regulamin oraz wzory wniosku o stypendium znajdziecie na stronie Miasta Krosna.
Inicjatywa jest realizowana w ramach projektu „Nasze Krosno zielone, przedsiębiorcze i współzarządzane z mieszkańcami”, finansowanego z Funduszy Szwajcarskich oraz z budżetu państwa.
„Tydzień dla Bezpieczeństwa”
Dnia 18 czerwca 2026 r. w naszej placówce przeprowadzono akcję „Tydzień dla Bezpieczeństwa”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.
W ramach współpracy z Państwowa Akademia Nauk Stosowanych w Krośnie gościliśmy studentów kierunku Ratownictwo Medyczne, którzy przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.10Podczas spotkania zaprezentowano zasady oceny stanu poszkodowanego, wezwania pomocy, resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO), użycia defibrylatora AED oraz postępowania w przypadku zadławienia i utraty przytomności.
Celem wydarzenia było promowanie wiedzy i umiejętności ratujących życie oraz kształtowanie właściwych postaw w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.
Serdecznie dziękujemy studentom Ratownictwa Medycznego oraz ich opiekunom za przeprowadzenie wartościowych zajęć i podzielenie się swoją wiedzą oraz doświadczeniem.