Wycieczka przedmiotowa do Oczyszczalni Ścieków w Krośnie - Krośnieński Holding Komunalny MPGK Krosno

oczyszczalnia 202323.10.2023 r. uczniowie klasy 4 TA pod opieką pani Joanny Przystaś-Gruchały udali się na wycieczkę przedmiotowa do Oczyszczalni Ścieków oraz do znajdującego się na terenie obiektu Centralnego Laboratorium Wody i Ścieków w Krośnie.

Celem wycieczki było zdobycie wiadomości o procesie technologicznym oczyszczania ścieków, o biogazie oraz o pracy urządzeń technicznych znajdujących się na terenie oczyszczalni.
Uczniowie dowiedzieli się również jakie badania wykonuje się w Pracowni Chemii Ścieków, zapoznali się z analizą ścieków surowych, ścieków na poszczególnych etapach oczyszczania oraz analizą osadów ścieków.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za ciekawa lekcję oraz za możliwość zwiedzenia obiektu.

opracowała Joanna Przystaś-Gruchała