„Dobroć serca jest tym, czym ciepło słońca: ona daje życie” /Henryk Sienkiewicz/

pierniczki 2023Pierniczki dla krośnieńskiego Hospicjum” – już po raz 14 ta wyjątkowa akcja połączyła cukierników i piekarzy zrzeszonych w Cechu Rzemiosł Różnych i społeczność Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 2 w Krośnie.

Już od listopada uczniowie klas gastronomicznych piekli i zdobili pierniczki. W ostatnim tygodniu listopada wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariusza przygotowali pierniczki do kwestowania. Pierniczki pełne miłości wykonane przez młodzież Naszej Szkoły i krośnieńskich piekarzy i cukierników były rozprowadzane przy kościołach w dniach 3 i 10 grudnia br.

Nasi wolontariusze: Marzena Witkowska, Wiktoria Tokarska, Weronika Wilk, Aleksandra Wityńska, Martyna Pudło, Martyna Jaklewicz, Angelika Chojnacka, Wiktoria Rybicka, Wiktoria Pabisz, Wiktoria Tabisz, Tobiasz Gajewski, Kacper Pamuła, P. Małgorzata Mercik, Pani Jolanta Ochenduszko – wychowawca 9-10 Hufca OHP Krosno, Pani Grażyna Litwin, kwestowali w dniu 3 grudnia przy kościele Ojców Franciszkanów w Krośnie. Zebraliśmy 3500 zł, które przekazaliśmy na rzecz krośnieńskiego Hospicjum.
Ofiarodawcom i darczyńcom dziękujemy za okazane serce i hojność.

opiekun SKW Grażyna Litwin