Półfinały Wojewódzkie Licealiady w Piłce Ręcznej Dziewcząt

licealiada reczna2 2023Na pięknej i nowoczesnej hali sportowej w Miejscu Piastowym w Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych odbyły się we wtorek, 19 grudnia 2023 r. Półfinały Wojewódzkie w Piłce Ręcznej Dziewcząt.

Pierwsze w historii naszej szkoły, w jakich uczestniczyliśmy na szczeblu wojewódzkim w grach zespołowych. Udział wzięły 4 drużyny: I LO Sanok, I LO Brzozów, MZSP Miejsce Piastowe i ZSP Nr 2 Krosno. Mecze rozegrano systemem pucharowym z zachowaniem punktów z zawodów rejonowych i tak: nasze dziewczyny zagrały z Sanokiem, który wygrał Licealiadę w swoim rejonie.
Po zaciętej walce, przepłaconej siniakami i zadrapaniami, przegraliśmy z Sanokiem 7:9, (4:4) i ostatecznie mogliśmy teraz walczyć o 3 miejsce z Brzozowem, z którym wygraliśmy 4:2, (1:2). Półfinały wygrał Sanok, który zagra w styczniu finał wojewódzki.

Dziękuję naszym dziewczynom za zaangażowanie w meczach i serca pozostawione na boisku. Serdeczne gratulacje!!!

Opiekunem drużyny był Wiesław Wójcik.