„Wieczór wigilijny”

apel wigilia 2023Boże Narodzenie to święta wyjątkowe i ważne. Wigilijny Wieczór jest najbardziej wzruszającym i rodzinnym wieczorem całego roku.

W tym dniu od samego rana w wielu naszych domach, całą rodziną, dzieląc miedzy sobą obowiązki, staramy się jak najlepiej do niego przygotować i stworzyć jak najpiękniejszą świąteczną atmosferę. Zgodnie z tradycją przygotowujemy stół wigilijny, potrawy świąteczne, ozdoby, prezenty i ubieramy wspólnie choinkę…, ale czy rzeczywiście w każdym domu jest tak samo...?

W montażu słowno – muzycznym „Wieczór wigilijny” zaprezentowanym przez klasę 2 TŻ przekonaliśmy się, że chyba jednak nie...
Staraliśmy się pokazać jak ważne jest prawdziwe znaczenie Świat Bożego Narodzenia, podkreślając wartość chwil spędzonych z rodziną w spokoju i miłości.
Podsumowaniem niech będzie refleksja nad duchową istotą Świąt Bożego Narodzenia.

Dyrekcja szkoły pan Bogdan Skotnicki oraz pani Agata Betlej złożyli życzenia całej społeczności szkolnej oraz podziękowali młodzieży i nauczycielom za przygotowanie apelu.
W świąteczny nastrój wprowadziło nas wspólne kolędowanie.

Po apelu wręczone zostały nagrody w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Świąteczny:
I miejsce: klasa 2 TŻ
II miejsce: klasa 2 F
III miejsce: klasa 4 TF oraz ex aequo 5 TA/TF
IV miejsce (jako wyróżnienie): 2 TA/TF
Oraz dwa indywidualne wyróżnienia dla Wiktorii Zarzyckiej i Martyny Trybus z klasy I C.

Wręczone zostały także:
    • Dyplom dla klasy 4TA/TŻ za największe zaangażowanie w Fundację Dotyk Anioła.
    • Dyplom dla klasy 5 TŻ za przekazanie największej ilości karmy dla zwierząt z OTOZ Animals .

Opracowała: Anna Kustroń