Nasza cukierniczka na konkursie we Wrocławiu

najlepszy cukiernikJuż po raz dwudziesty w dniach od 13 – 15 kwietnia we Wrocławiu odbywały się ogólnopolskie zmagania przyszłych mistrzów sztuki cukierniczej o tytuł „Najlepszy Uczeń w Zawodzie Cukiernik". 21 uczniów reprezentujących poszczególne województwa stanęło do walki o ten zaszczytny tytuł - wśród nich nasza uczennica Basia Stasiowska z kl. III C.

Konkurs przebiegał w dwóch etapach: teoretycznym – polegającym na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy z przedmiotów zawodowych oraz praktycznym, którego motyw przewodni brzmiał: „Wrocław – europejską stolicą kultury 2016".
Nasza uczennica świetnie poradziła sobie z pytaniami testowymi plasując się na IV miejscu po części teoretycznej.
W wyniku końcowej klasyfikacji nasza uczennica zajęła 13 pozycję.
Mimo że nie znalazła się w gronie laureatów, Turniej znacznie rozwinął jej zawodowe pasje, był także wspaniałą okazją do nawiązania przyjaźni i dostarczył wielu niezapomnianych wrażeń.

Na zakończenie uroczystej gali XX edycji Turnieju o Tytuł Najlepszego Ucznia  w Zawodzie Cukiernik nasza szkoła została szczególnie wyróżniona – na ręce Pani Dyrektor Ewy Starowiejskiej zostało złożone pisemne podziękowanie i wyrazy uznania za to, że uczniowie naszej szkoły na przestrzeni 20 lat trwania Turnieju wielokrotnie otrzymywali tytuł laureata.