Szkolenie cukiernicze

szkolenie cukiernicze 2024W dniu 26 stycznia 2024 r. najlepsi uczniowie naszej szkoły kształcący się w zawodzie cukiernik: Pabisz Wiktoria i Majchrowicz-Gajda Weronika, Magdalena Kijowska – kl. II C/K, Szczęsna Katarzyna i Uliasz Edmund – kl. I C, Buczek Julia i Buczek Zuzanna – kl. I TTŻ, Krężałek Radosław – kl. III W, Źrebiec Agnieszka – kl. IV TA/TŻ brali udział w szkoleniu „Wykorzystanie papieru waflowego do dekoracji wyrobów cukierniczych”.

Warsztaty prowadziła pani Barbara Bassara – Poprawa, właścicielka Cukierni „Bassara” w Dębicy. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani z procesem produkcji ciasta waflowego, sprzętem do dekoracji wyrobów cukierniczych oraz tworzeniem różnych elementów dekoracyjnych z opłatka waflowego. Papier waflowy jest produktem jadalnym, bardzo lekkim, wdzięcznym w obróbce i stanowi doskonałą dekorację do okolicznościowych wyrobów cukierniczych, o czym mogli się przekonać nasi uczniowie podczas ćwiczeń.
Szkolenie zostało przeprowadzone z inicjatywy pani Alicji Kus i Elżbiety Jaracz, a opiekę nad uczniami sprawowała pani Halina Szpiłyk.

Mistrzyni szkolącej składamy serdeczne podziękowania.

Opracowała: Alicja Kus